לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר

רכיבה על אופניים ברחבי העיר או בפארקים שכונתיים היא דרך מצוינת להכיר לילדים את העולם שבחוץ. מדובר בחוויה מהנה לכל המשפחה ומיוחדת במינה עבור ילדים שפעם הראשונה בחייהם יכולים להרגיש עצמאות ושליטה.
רוב הילדים מתחילים לרכב עם אופניים עם גלגלי עזר, זה עוזר להם לשמור על יציבות ומפיג את הפחד הראשוני מנפילות.

לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר – למה חשוב להתחיל מוקדם?
• באיזשהו שלב, אחרי שנים של רכיבה על אופניים עם גלגלי עזר, הדבר יתחיל להביך את הילדים, במיוחד ברגע שחבריהם יתחילו להסיר את גלגלי העזר.
• ייתכן מאוד שגם ימאס לילדים מהמהירות האיטית שגלגלי עזר מכבידים מכריחים.
• חלקם אף ירגיש מבוגר מדי מכדי לנסוע על אופניים "לילדים" ובשלב הזה עלול לנטוש את החוויה המהנה של רכיבה רק בגלל שלא הצליח לעשות את המעבר לאופניים של "מבוגרים".
לכן לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר הנו משמעותי, במיוחד כשאנחנו, כהורים, רוצים שהילד ימשיך לרכב בביטחון, גם ללא רשת הביטחון של גלגלי עזר.

לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר- ללמד לבד או לרשום לשיעורים?
האמת היא שגם הורה מנוסה או אח גדול יכול ללמד את ילדיכם לרכב על אופניים ללא גלגלי עזר, אבל בפעול – לא לכולם יש את הזמן או הידע.
לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר דורש מהמורה המלמד להקנות לילד לא מעט כישורים חשובים:

• יכולת שליטה, לעתים בו זמנית, במספר מערכות סנסומוטוריות
• קואורדינציה
• יכולת שמירה על שיווי המשקל
• פיתוח כוח הסיבולת וטונוס השרירים
• פיתוח כישורי מוטוריקה

ילדים שונים מגיעים עם נקודת פתיחה אחרת בכל הנוגע לכישורים הנ"ל ואיכות לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר מתבססת על היכולת להבין מה השיטה והרמה המתאימה לכל ילד וילד.
בגלל הזמן שזה דורש והרצון להעניק לילד שיעורי רכיבה מוצלחים שימקסמו את יכולותיו, לא מעט הורים בוחרים לרשום את הילדים לשיעורי לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר.

הערך המוסף של לימוד אצל מורה
הדבר החשוב ביותר שמורה מקצועי ללימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר יתרום לילדיכם הוא ניסיון.

אחרי ניסיון בלימוד מאות ילדים שונים, מורה מקצועי ללימוד רכיבת אופניים יוכל לזהות במהרה את שיטת הלימוד שתתאים לילדיכם ותוך שיעורים ספורים להקנות לילד שלכם את הכלים להעלות על האופניים, ללא גלגלי עזר ולרכוב בביטחון.
דבר נוסף הוא רכיבה נכונה – לימוד עם מורה מקצועי מונע טעויות רכיבה ומקנה לילד ידע והבנה של רכיבה בטוחה ונכונה מהי, וזה בהחלט דבר חשוב ברכיבה עירונית.

המסלול מחכה גם לכם
לפרטים נוספים וקביעת שיעור צרו קשר
שפי שמחון 052-3461172
מדריך לרכיבה על אופניים למבוגרים וילדים