אופניים לגוף ולנפש

"עבורי רכיבה על אופניים היא חוויה לגוף ולנפש"…"בשבילי האופניים הם במקום הראשון"…"הפסקתי ללכת לפסיכולוג ועברתי לרכיבה על אופניים"…"היום שלי חייב להתחיל עם האופניים"…

וזה לא הכול חברים. אלו רק מספר קטן של משפטים שאני שומע מרוכבי אופניים ותיקים וחדשים בישראל.
היום זה כבר ברור שאנחנו בתור ישראלים חייבים קצת שקט מדי פעם.

החיים במזרח התיכון הם סוג של סיר לחץ מבעבע ואתה אף פעם לא יודע מה יקרה כאן מחר. "חייבת להתאוורר קצת"…תן לי שנייה לנשום אוויר"…אלו משפטים שרצים כאן כל הזמן ולא סתם..

אז מה עושים עם כל הלחץ הזה?
חלקנו רגילים להפיג לחץ בעישון סיגריה, אחרים יוצאים לרוץ בפארק, תמיד יהיו את אלה שיקראו ספר, ויש אותנו רוכבי האופניים שעבורנו יש רק דרך אחת לשחרר מתחים.

לא מוותר על רכיבת הבוקר שלי
אצלי כל יום חייב להתחיל ברכיבה על אופניים, אין ספק שאני מכור לזה. גם אם יורד גשם, או אם ממש חם בחוץ אני יודע שהמחיר של לא לרכוב על הבוקר עלול להיות מבאס מדי.
לאחרונה אני מתחיל להבין שרכיבה על אופניים עבורי זה הרבה מעבר לרכיבה עצמה וקשור יותר לאיפוס הגוף והנפש לפני תחילת כל יום.

תחושת החופש שמעניקה רכיבה על אופניים אופניים היא משהו מיוחד. ריח הדשא, להרגיש את הרוח בפנים, פעילות גופנית שתמיד נותנת לך הרגשה שאתה עושה את הדבר הנכון ובכלל.
רוב האנשים רגילים להתיישב ברכב לנסוע לעבודה ולעבור מדלת לדלת. הם פשוט מפספסים את העולם האמיתי, ומדלגים על להיות בחוץ. שזה ההפסד הכי גדול ביום ויום ובמיוחד במדינה כמו שלנו שמזג האוויר והשטחים כל כך מתאימים לרכיבה על אופניים.

רכיבה על אופניים יתרונות
חוויה לגוף ולנפש – שחרור מלחצים נפשיים והתחברות לטבע
עבודה על הלב – סבולת לב ריאה
שמירה על הגוף – שריפת קלוריות
מפגשים חברתיים – טיולים משפחתיים ובמסגרת העבודה

הצטרפו לקהילת רוכבי האופניים
אין ספק שתרבות הרכיבה על אופניים מתעצמת ומשדרגת את עצמה בישראל כל הזמן. נפלא שזה נובע סיבות חיוביות והרבה רוכבים מתמכרים לעניין די בקלות. מושגים כמו רכיבת שטח, כביש ועיר הפכו בארץ לפופולריים וחנויות אופניים נמצאות היום כמעט בכל פינה. אני מזמין אתכם קוראים שמעולם לא התנסו ברכיבה על אופניים להיפתח לעולם הזה וללמוד לרכוב על אופניים כדי שתוכלו גם אתם ליהנות ולהוכיח לעצמכם שאתם יכולים.

המסלול מחכה גם לכם
לפרטים נוספים וקביעת שיעור צרו קשר
שפי שמחון 052-3461172
מדריך לרכיבה על אופניים למבוגרים וילדים