ברוכים הבאים

שמי שפי שמחון בן 42 ואבא לשתי בנות מקסימות. אני מדריך רכיבה על אופניים כבר יותר מ 12 שנים. במקצועי אני מאמן (קואצ’ר) בשיטת NLP להגשמה עצמית והשגת תוצאות.

החיים הם כמו רכיבה על אופניים כדי לשמור על שיווי המשקל, עליכם להמשיך לנוע“…

המשפט הזה מסמל עבורי את המוטו שלי בחיים. ובאמת כדי להשיג את המטרות שלנו בחיים, עלינו לצאת מאזור הנוחות שלנו והלעז לקפוץ למים”, מבלי לדעת מראש מה יקרה או איך זה ירגיש. זאת הדרך להשגת צמיחה, התקדמות והצלחה בחייכם. בגישה הזאת אני מלווה מתאמנים תלמידים רבים בשיעורי הרכיבה על האופניים עם 100% הצלחה!

אך מה עושים כשהפחד מופיע בכל פעם שאתם מתיישבים על מושב האופניים? או רק חושבים על לרכוב לבד? איך בעצם נפטרים ממנו?

הפחד שלכם מרכיבה על אופניים מובן. הוא נבנה במשך שנים. לרוב בעקבות אירוע מסוים שחוויתם כמו ניסיון ללמוד לרכוב בילדותכם שהסתיים בנפילה או חוסר הצלחה. בנוסף ישנם גם רבים שנמנעים מהרכיבה בעקבות סיפור מפחיד ששמעו ממישהו על כמה זה “מסוכן” לרכוב על אופניים.

יש גם את אלו שמתקשים לשחרר שליטה בחייהם וזה מכליל גם בנושא הרכיבה, לכן תהליך הלימוד הוא כל כך אפקטיבי מפני שהוא משפיע גם על המשך הדרך בחייהם של תלמידים שלי והוא גורם לאפשרות של הכללות חדשות של הצלחה, התגברות על פחדים, ושחרור שליטה במקומות נוספים בחייהם. זה קורה מפני שהלא מודע שלנו עושה הכללות על דפוסי התנהגות שהוא לומד.

ומאז כשבכל פעם שחשבתם או דמיינתם את עצמכם לומדים לרכוב על אופניים. הלא מודע שלכם יצר עבורכם סרט מפחיד עם סוף לא נעים, וכך בעצם נוצרה בכם האמונה ש”אופניים זה לא בשביליכם, ושאתם לא תדעו לעולם לרכוב על אופניים”. אך אם תחשבו על זה שוב, זוהי רק אמונה ואמונות אפשר לשנות!

ישנם גם מבוגרים וילדים רבים שפשוט מתקשים לשחרר שליטה וליהנות מהרכיבה. אלו סיבות משמעותיות שמונעות מאנשים לרכוב על אופניים, הרי “מחשבה יוצרת מציאות” לא ככה? מחסום הפחד הוא מוחשי והוא מונע מרבים בכל גיל לרכוב בביטחון והנאה.

נטרול הפחד בשילוב שיטת ה NLP בשיעורי הרכיבה שלי קורה מאוד מהר, ואת רוב הפחד המחשבתי של התלמידים אנחנו פותרים כבר בתחילת השיעור הראשון תוך כדי שיחה, שמובילה להעצמה ומאפשרת הנחיית תהליכי NLP מהירים להשגת התוצאה הרצויה. את מעט הפחד שנשאר התלמיד יסלק תוך כדי השיפור שלו ברכיבה מה שיגביר את האמונה והביטחון שלו ברכיבת האופניים. כך נגיע לרכיבה בטוחה ומהנה על האופניים, תוך זמן קצר.

שפי אופניים