ברוכים הבאים

שמי שפי שמחון בן 43 ואבא לשתי בנות מקסימות. אני מדריך רכיבה על אופניים כבר יותר מ 13 שנים. במקצועי אני מאמן (קואצ'ר) בשיטת NLP להגשמה עצמית והשגת תוצאות.

"החיים הם כמו רכיבה על אופניים כדי לשמור על שיווי המשקל, עליכם להמשיך לנוע"…

המשפט הזה מסמל עבורי את המוטו שלי בחיים. ובאמת כדי להשיג את המטרות שלנו בחיים, עלינו לצאת מאזור הנוחות שלנו ולהעז "לקפוץ למים", מבלי לדעת מראש מה יקרה או איך זה ירגיש. זאת הדרך להשגת צמיחה, התקדמות והצלחה בחייכם. בגישה הזאת אני מלווה מתאמנים ותלמידים רבים בשיעורי הרכיבה על האופניים עם 100% הצלחה!

אך מה עושים כאשר בכל פעם שאתם מתיישבים על מושב האופניים, מופיע הפחד ? או אפילו רק מלחשוב על לרכוב לבד? איך בעצם נפטרים ממנו?

הפחד שלכם מרכיבה על אופניים הוא מובן והגיוני ונבנה במשך שנים. לרוב בעקבות אירוע מסוים שחוויתם כמו ניסיון ללמוד לרכוב בילדותכם שהסתיים בנפילה או מחוסר הצלחה.

בנוסף ישנם אנשים רבים שנמנעים מהרכיבה בעקבות סיפור מפחיד ששמעו ממישהו על כמה זה "מסוכן" לרכוב על אופניים.

המשותף לכל אלו הוא הקושי לשחרר שליטה בחיים. וזה בא לידי ביטוי גם בנושא הרכיבה. לכן לימוד הרכיבה הוא כל כך אפקטיבי, מפני שהוא גם משפיע על המשך הדרך בחייהם של התלמידים שלי, וחושף אותם לתחושת ההצלחה, התגברות על פחדים, ושחרור שליטה במקומות נוספים בחייהם.

וכל זה זה קורה מפני שהלא מודע שלנו עושה הכללות על דפוסי התנהגות שהוא לומד.

וכך בכל פעם שחשבתם או דמיינתם את עצמכם לומדים לרכוב על אופניים. הלא מודע שלכם יצר עבורכם סרט מפחיד עם סוף לא נעים, וכך בעצם נוצרה בכם האמונה ש"אופניים זה לא בשביליכם, ושאתם לעולם לא תדעו לרכוב על אופניים". אך אם תחשבו על זה שוב, זוהי רק אמונה ואמונות אפשר לשנות!

ישנם גם מבוגרים וילדים רבים שפשוט מתקשים לשחרר שליטה וליהנות מהרכיבה. אלו סיבות משמעותיות שמונעות מאנשים לרכוב על אופניים, הרי "מחשבה יוצרת מציאות" לא ככה? מחסום הפחד הוא מוחשי והוא מונע מרבים בכל גיל לרכוב בביטחון והנאה.

נטרול הפחד בשילוב שיטת ה NLP בשיעורי הרכיבה שלי קורה מאוד מהר, ואת רוב הפחד המחשבתי של התלמידים אנחנו פותרים כבר בתחילת השיעור הראשון תוך כדי שיחה, שמובילה להעצמה ומאפשרת הנחיית תהליכי NLP מהירים להשגת התוצאה הרצויה. את מעט הפחד שנשאר יסלק התלמיד תוך כדי שיפור מיומנות הרכיבה שלו בשיעור.  מה שיגביר את האמונה והביטחון שלו ברכיבת האופניים. וכך נגיע לרכיבה בטוחה ומהנה על האופניים, תוך זמן קצר.

שפי אופניים