8 סיבות להתחיל לרכוב על אופניים בגיל מבוגר

כל הסיבות על רכיבה על אופניים בגיל מבוגר
האופניים הפכו בשנים האחרונות לטרנד הלוהט ביותר בעולם ולכן נדמה גם שכולם יודעים לרכב ברמה זו או אחרת ומי שלא יודע מתבייש לעיתים להודות בכך. האמת הנה שהתמונה שונה לחלוטין. מבוגרים רבים חוששים שאיבדו את ההזדמנות, כאשר נמנע מהם, מסיבות אלו ואחרות, ללמוד רכיבת אופניים כאשר היו צעירים יותר והיום הם מרגישים בחסרונה של מיומנות זו.

8 הסיבות:
רכיבה על אופניים היא הרבה מעבר לפעילות ספורטיבית. בעזרת הרכיבה ניתן לשפר את תחושת העצמאות, הביטחון והערך העצמי גם בגילאים מבוגרים. העובדה שהאופניים מאפשרות לרוכב להגיע באופן עצמאי למקום חפצו ללא תלות באחרים, קידמה במאה הקודמת גם את אמונתן של הנשים ביכולותיהן וזכותן להגדרה עצמית.
הרכיבה שונה גם ממקצועות ספורט אחרים בכך שהיא משלבת בין פעילות אירובית ואנאירובית ותורמת ל:

• חיזוק ובניית השרירים והעצמות
• הגברת קצב חילוף החומרים
• האצת הירידה במשקל
• הפחתת הסיכון לחלות במחלות נוספות
• שיפור איכות החיים
• שיפור התפקוד המיני של גברים
• שחרור אנדורפינים חיוביים
• הפחתת מתח ולחצים נפשיים

איך מתחילים לימוד אופניים למבוגרים?
לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים כדאי שייעשה על ידי מדריך מקצועי ובעל ניסיון. מבוגרים רבים מגיעים לתחום אחרי שחוו כישלונות בעבר ולכן, מלבד האספקטים הפיזיים של הרכיבה, ישנה חשיבות רבה להורדת מפלס הפחד. לימוד הרכיבה בצדו של מדריך הרוכב בצמוד על רולר בליידס מסייע לחיזוק תחושת הביטחון ביכולתו ללוות את התלמיד בצורה יציבה בזמן הנסיעה.

בדומה, מי שלא התנסה בעבר ברכיבה על אופניים עשוי להתקשות לא רק ברכיבה אלא גם באופן שבו אמורים להפעיל אותם. היכולת לייצב את האופניים ולהשיג שיווי משקל אינה פשוטה כפי שהיא עשויה להיראות וקיים סיכון לנפילות.

במסגרת שיעורי רכיבה על אופניים יסביר המדריך כיצד לתאם בין הגוף והאופניים כך שאתה תרגיש טוב ובמהרה תוכל לרכב לבד הן למרחקים קצרים באזורים שקטים והן לאורך זמן בערים מרכזיות ועמוסות תנועה.
כמו כן, מורה מקצועי יתאים לך טכניקת לימוד רכיבה שתמקסם את יכולותייך ותאפשר לך להבין ולהצליח כמה שיותר מהר ולהמשיך משם לרכב בחופשיות בחייך הפרטיים.

המסלול מחכה גם לכם
לפרטים נוספים וקביעת שיעור צרו קשר
שפי שמחון 052-3461172
מדריך לרכיבה על אופניים למבוגרים וילדים