מדריך רכיבה על אופניים

מי שחשב שבעידן המודרני, עם כל הפיתוחים המשוכללים בתחום התחבורה, האופניים ייעלמו מהעולם – טעה ובגדול.

האופניים הם עדיין מכלי התחבורה, הבילוי והספורט הנפוצים והאהובים ביותר בעולם. השילוב בין פעילות ספורטיבית בריאה מאוד, עם החוויה הילדותית והמהנה שברכיבת אופניים ועם הנוחות בשימוש באופניים ככלי תחבורה למרחקים קצרים בעיר או בכפר, הופכים אותם למומלצים מאוד לכל.

מי שכבר רוכב, יתקשה להבין את עצמתו של המחסום הפסיכולוגי, אבל הוא גורם להרבה אנשים לוותר על ההנאה והנוחות שברכיבה על אופניים וחבל. היום יש דרך קלה ונעימה לרכוש את מיומנות הרכיבה בעזרת מדריך רכיבה על אופנים.

המחסום הפסיכולוגי

אצל ילדים כמו אצל מבוגרים, המכשול האמיתי בדרך לרכיבת אופניים טבעית ומהנה הוא בעיקר פסיכולוגי. החשש מנפילה או פציעה ואפילו מלעג של אחרים שרואים אותך מתקשה ברכיבה יכול לגרום לאדם להימנע מרכיבה במשך חיים שלמים.

שפי שמחון מדריך רכיבה על אופניים

לפני כ -8 שנים שפי שמחון פיתח שיטה ייחודית ללימוד רכיבה על אופניים למבוגרים וילדים ללא נפילות. את שיעורי הרכיבה מעביר שמחון כשהוא מחליק על רולרבליידס לצד התלמיד ומעניק לו תחושת בטחון מלאה ועד לרכישת מיומנות מצוינת בשמירה על שיווי המשקל.

הרולרבליידס מאפשרים למדריך להישאר צמוד לתלמיד הרוכב מבלי להתעייף, כך שהוא יכול לשוחח אותו, לתקן את הרכיבה וללוות אותו במילות עידוד והכוונות בזמן אמת.

קדימה מתחילים

את השיעור הראשון נבצע בחלל פתוח ונח לרכיבה כדי להקל על התלמידים מה שמאיץ את קצב ההתקדמות ואת ההצלחה במציאת שיווי המשקל על האופניים. השיטה בשיעורי הרכיבה הראשונים תעשה תוך כדי אחיזת האופניים על ידי המדריך ובהדרגה יקבל התלמיד את העצמאות לרכוב ללא תמיכה.

עיקר עבודתו של מדריך הרכיבה היא לתמוך בתלמיד ולסייע לו להתגבר על החרדה הראשונית עד שירכוש את הביטחון והמיומנות לרכוב בעצמו באופן חופשי.

לאחר מכן נצא לרכיבה בשבילי פארק הירקון ונתרגל:

  • רכיבה נכונה ובטוחה בצד הנכון של השביל
  • עלייה וירידה נכונה מהאופניים
  • רכיבה בעליות ובירידות
  • יציאה לעקיפה בצורה בטוחה
  • עצירה והתחלת רכיבה
  • פניות ימינה ושמאלה
  • שימוש במהלכים

 

הדרכה נכונה על אופניים

אין ספק שבעזרת מדריך רכיבה על אופניים תוכלו גם אתם להגשים את החלום שלכם וללמוד לרכוב על אופניים בלי שום בעיה כמו שתלמידים מבוגרים רבים שלנו עשו. את שיעורי הרכיבה שלנו אנו מקיימים בספורטק תל אביב אשר ממוקם בפארק הירקון בימי א'-ה' בין השעות 7-19:00 ובימי ו' בין השעות 7-15:00.

כמה שיעורים?

מספר השיעורים הנדרש ללימוד רכיבה על אופניים תלוי ביכולת ובמהירות שבה התלמיד מסוגל לעבור לרכיבה עצמאית. ברוב המקרים תלמידים מבוגרים מסתפקים ב כ 3-5 שיעורים וילדים מסתפקים ב כ 1-3 שיעורים בלבד.

 

שאלו אותי על המסלול האהוב על התלמידים, שנקרא "מסלול הניצחון" המסלול מתחיל בפארק הירקון רוכבים לאורך השביל המוביל לנמל תל אביב וממשיכים עד לחוף גורדון.

המסלול מחכה גם לכם
לפרטים נוספים וקביעת שיעור
חייגו 052-3461172

שפי שמחון 🙂