רוכבים ונהנים בכל גיל

שימוש במגנים בזמן לימוד אופניים עצמי

חשיבות רבה תהיה לשימוש במגנים בזמן לימוד רכיבה על אופניים אך לא תמיד הם נחוצים. לאומת זאת חבישת קסדה היא חובה.

ילדים
כשילד לומד לראשונה לרכוב על אופניים סביר להניח שהוא יחווה מספר נפילות. ברוב המקרים נפילות של ילדים מאופניים הן נסבלות לא כואבות ולא מסוכנות, קסדה עשויה להספיק כדי להגן על הילד.

אך אין ספק שמגנים נוספים כמו מגני ברכיים מגני מרפקים וכפפות לידיים יפחיתו בצורה משמעותית את המכה מהנפילה ולכן אני באופן אישי ממליץ כן להשתמש במגנים בזמן לימוד רכיבה על אופניים וללא הדרכה מקצועית.

להתגבר על הפחד בעזרת מגנים
בנוסף ישנם ילדים שחוו טראומה מסוימת כמו נפילה מאופניים, גלגיליות או כל דבר אחר ונפגעו בצורה קשה יותר, כמו שבירת יד, פגיעה במרפק או בשיניים וכדומה. מקרה כזה עלול לגרום לטראומה אצל הילד וזה דבר שיכול למנוע ממנו לעלות שוב על האופניים.

תפקיד המגנים במקרים כאלה יכול מאוד לעזור, כדאי להסביר לילד שכשהוא לובש את המגנים הוא הרבה יותר מוגן ושהמגנים יספגו את המכה במקומו במקרה של נפילה. בדרך זו הילד יקבל ביטחון וסביר להניח שיסכים לעלות שוב על האופניים.

מבוגרים
כאן הסיפור כבר שונה ותפקידם של המגנים הוא הרבה יותר קריטי.

כאשר אדם מבוגר בוחר ללמוד לרכב על אופניים ללא הדרכה מקצועית, סביר להניח שהוא יעשה מספר טעויות שעלולות לגרום לו ליפול. וכאשר אדם מבוגר נופל הוא עלול להיפצע באופן חמור יותר מאשר ילד שנופל – עצמותיו של אדם מבוגר חלשות משל ילדים והגובה ממנו נופל מבוגר גבוה בהרבה מהגובה ממנו נופל ילד, וזה רק מעצם הגובה בו יושב הרוכב על האופניים.

לכן, מבוגרים מעבר לחבישת קסדה אני ממליץ לכם ללמוד לרכב על אופניים עם מגנים.