איך רוכבים על אופניים בלי ידיים, או מבלי לאחוז בכידון

רוכבים רבים מסוגלים לשחרר את הידיים לחלוטין מן הכידון ולהמשיך ברכיבה בלי ידיים. זה מאפשר לשחרר לחץ מהידיים ברכיבות ארוכות, גם לדבר בטלפון, לגרד בראש או להשוויץ קצת בשליטה על האופניים.

ניתן לשמור על שיווי המשקל ברכיבה על אופניים לא רק כשהידיים אוחזות בכידון. אלא גם דרך שליטה ברגליים ובאגן. לרכוב בלי ידיים זה לא מסובך ואם החלטתם לנסות זאת אז כדי שתתחילו במגרש פתוח עם מגנים וקסדה על הראש.

אז איך עושים את זה

המהירות צריכה להיות בינונית ומעלה. נסו להניע את האגן מצד אל צד תוך כדי הרכיבה כדי להרגיש את תגובת האופניים ולהתרגל לתחושה. לאחר מכן שחררו יד אחת והחזיקו אותה מעל לידית הכידון זאת אומרת אל תרחיקו אותה מהידית. לאחר מכן עשו את אותו הדבר עם היד השנייה, שחררו גם אותה מעל לידית אותה אחזה היד. ואז התחילו להחליף בן הידיים עם הישענות קלה קדימה תוך כדי רכיבה.

השלב הבא יהיה לשחרר את שתי הידיים יחד. עשו זאת בהדרגה קודם כל יד אחת ולאחר מכן הוסיפו את היד השנייה ורק לרגע קצר. חזרו על כך מספר פעמים עד שתרגישו שאתם עושים זאת בקלות. לאחר מכן עשו את אותו הדבר עם היד השנייה, כל פעם התחילו ביד אחרת. מכאן הדרך כבר תהייה קלה עד לשחרור מלא של הידיים בזמן הרכיבה.

זכרו שכאשר אתם רוכבים בלי ידיים שיווי המשקל נשלט על ידי האגן והגוף, לכן היו ערניים ועשו זאת בזהירות.

שפי שמחון לימוד רכיבה על אופניים