בחירת מושב נוח לאופניים איך למה וכמה

אתם רוכבים ונהנים אך מציק לכם המושב ברמה שגורמת לכם להימנע מרכיבה ממושכת? קבלו טיפים כיצד לפתור את הבעיה:

ישראל הפכה לארץ שבה רוכבי אופניים חדשים מצטרפים כל הזמן. ניתן היום להבחין בכמות משולשלת של רוכבי אופניים בעיר תל אביב. ובכמויות כפולות בשאר אזורי הארץ מצפון ועד דרום. מזג האוויר הנוח, הנופים המהממים והשטחים המאתגרים הפכו את ישראל ליעד נוח אתגרי וכיפי לרוכבי האופניים המתרבים מדי יום.

אז נכנסתם לתחום ורכשתם אופניים חדשים. תמיד יהיו את אלא שישקיעו ממיטב כספם ואת אלא שישתדלו לעשות רכישה מבוקרת יותר וחסכונית.

באופן לא ברור מושב האופניים או איך שרבים מכנים אותו האוכף ברוב המקרים הוא פשוט לא נוח לישיבה ובמיוחד בזמן רכיבה ממשוכת. אף פעם לא ממש הבנתי זאת אתם משקיעים בין 600-3000 ₪ ברכישת אופניים ברוב המקרים אך המושב עושה לכם חיים קשים. רוכבים חדשים שנחשפים לרכיבות ממושכות לראשונה בחייהם מבינים טוב מאוד על מה אני מדבר ואני שם דגש על נשים כי מניסיוני אני יודע שלנשים כואב יותר לאחר רכיבה ממושכת באזור האגן. גם לא מעט רוכבים מנוסים סובלים מהעניין הזה ורוכבים על אופניים עם הכאב המציק..

מושב אופניים נוח לא תלוי במחיר האופניים

בקנייה יקרה של בין 2000-7500 שח סביר להניח שתרכשו לעצמכם זוג אופניים בעל גוף במשקל קל עשוי אלומיניום עם מערכת הילוכים מקצועית וצמיגים איכותיים. וברכישה זולה יותר של בין 600-1500 שח תקבלו אופניים בעלי משקל כבד יותר בכמה קילוגרמים בנוסף מערכת ההילוכים תתאמץ מאוד בזמן החלפת ההילוכים ולא תמיד תצליח לנחות על ההילוך הרצוי. מה גם שאת הצמיגים תצטרכו כנראה להחליף מהר יותר מהאופניים היקרות.

ומה לגבי המושב שתקבלו

המושב שתקבלו עם האופניים שרכשתם יהיה לרוב קטן דק וצר, אלו שלושת המרכיבים המביאים את הרוכב ליצירת לחץ וכאב באזור האגן בזמן הרכיבה על אופניים. למי בכל זאת מתאים המושב הזה – המושב הזה מתאים לרוכבים תחרותיים ולכאלה שעושים פעילות אירובית על האופניים – מושב שכזה יאפשר פחות חיכוך של הירך עליו ויוריד ממשקל האופניים.

מה הופך מושב אופניים לנוח יותר

ומה עם רוכבים שמעוניינים במושב נוח מבלי להתחשב במשקל או רכיבה תחרותית? ובכן המרכיבים למושב אופניים נוח הם – רחב יותר עבה יותר ורך יותר. היום כמעט בכל חנויות האופניים ניתן לשדרג את המושב שלכם במושב נוח הרבה יותר. רוחב המושב מאפשר לחלק גדול יותר של הירח להיות מונח עליו בזמן הרכיבה ומאמץ פחות את שרירי האגן. עובי המושב מונע יותר זעזועים בזמן הרכיבה. והרכות כמובן נעימה לאגן ושומרת לאורך זמן על נוחות מקסימלית בזמן הרכיבה על אופניים.

כמה עולה מושב אופניים נוח

אז ככה. ברוב חנויות האופניים תמצאו מושבים שניתן להחליף עם המושב שלכם. כמובן שגם כאן ברוב המקרים זו שאלה של מחיר. ומושב נוח יותר סביר להניח שיעלה בהתאם. המחירים למושבים איכותיים ונוחים נעים בין 150-350 שח.

איך מחליפים מושב אופניים

לאחר רכישת המושב החדש תוכלו גם אתם להחליף בישן לבד בבית. כל מה שתצטרכו זה מפתח "פתוח" או מפתח "אלן" וזה תלוי בהברגה שתהיה לכם על המושב עצמו. בזמן הרכבת ונעילת המושב החדש על המוט חשוב להקפיד על כיוון זווית המושב כלפי מעלה או מטה וזה בהתבסס על הזווית שבה נמצאת התושבת שעליה מולבש המוט של המושב ועל הזווית בה יהיה לכם נוח יותר לרכוב. אם לא הבנתם קחו את האופניים לחנות ממנה רכשתם את המושב ובקשו מאיש מקצוע להתאים לכם את כיוון המושב.