חויוית מלימוד רכיבה על אופניים למבוגרים עם שפי שמחון

הקואצ'רית נורית לביא מספרת על חווית לימוד הרכיבה

שפי היקר!
כמאמנת קואוצ'ינג אני יודעת שאין כזה דבר "מאוחר מידיי" או "מפחיד מידיי".
כל אלו ועוד הם חסמים בדרך שלנו להגשמת חלומות.

מילדות היה לי חלום לדעת לרכב על אופניים. בתור בת חמישית במשפחה צנועה לא קנו לי הוריי אופניים, ולכן לא למדתי לרכב עד היותי מבוגרת ובת 30.

לפני כשנה וקצת החלטתי להגשים את החלום, קניתי אופניים, קסדה ואפילו פנס וצפצפה אך העלייה לבד על האופניים הרגישה כמו מסע ברכבת הרים. ביקשתי משכן עמו התיידדתי על חלומי והוא הציע שיאחוז את האופניים וירוץ ואני אדווש- הרעיון היה נחמד אך במציאות זה לא עבד. הוא נהיה אדום בתוך 2 דקות, ומאוד התעייף והתנשף ואילו אני כל הזמן פחדתי ליפול וצעקתי, וממש לא הצלחתי להשיג שליטה על האופניים. תוך כדי בושה ועייפות מהמצב הנוראי הזה ויתרתי על הרעיון לנסות לבד או עם ידיד/ שכן/ חברה.

עברו עוד כמה חודשים. האופניים ישבו בבייתי דוממות וממתינות שארכב עליהם עד שיום אחד סיפר לי מכר שיש מישהו שמלמד מבוגרים שמעולם לא למדו לרכב לעשות זאת ושזו ההתמחות שלו.

מיד נכנסתי לאינטרנט, מצאתי אותך, טלפנתי וקבענו שיעור ראשון. הגעתי לפארק הירקון ושם התחלנו את העבודה. עם המון חיזוקים מילוליים ופיזיים התחלתי לרכב על האופניים. תחילה אחזת באופניים יותר ובמפגש האחרון סך כל 5 מפגשים אם אינני טועה כבר רכבתי לבד, חצינו כבישים ראשיים, נסענו זה לצד זה על מדרכות רגילות ואפילו צרות, וגם על דשא ומקומות תלולים.

בעזרתך התגברתי על הפחדים "ליפול", "לאבד שליטה", "להתרסק" ועוד אי אלו דומים. הרבה פעמים השחת את דעתי בשיחות על החיים ומצאתי שנעים לשוחח אתך, שאתה אדם חמים, משפחתי, חכם ונדיב. הרגשתי שאני מטיילת עם חבר טוב ולא בשיעור לימוד רכיבה על אופניים.

סיימנו את סך השיעורים כשאני נוהגת על האופניים שלי ואפילו סייעת לי לבחור מושב רך יותר מהחנות כך שיהיה לי יותר נוח בלעדיך המוכר היה "שוחט אותי" בתקציב על משהו שלא היה שווה את זה.
עזרת מעבר למה שהיית חייב, ועל כל אלו אני מודה לך.

בקרוב יגיע הקיץ ואני מתכננת כבר להחליף את האופניים לדגם יותר מתקדם. לפדל להנאתי לים או לפארק עם שמיכה וספר טוב.

תודה לך על הידידות, הלימוד, ועל כך שהגשמת לי חלום ותרמת לעצמאות שלי. לעולם לא אשכח אותך! אמשיך ואמליץ עליך בחום!!! ואם יהיה לך אנשים שמתלבטים אם ללמוד אתך- אתה מוזמן לתת לקרוא את המכתב הזה.
חיבוק חם, ותמשיך להגשים לאנשים את החלומות.
באהבה והוקרה
נורית לביא מאמנת אישית וקבוצתית מורה ליוגה ומנחת מעגלי נשים