רותי אומרת שאם החלטת ללמוד עם שפי ההצלחה בטוחה

שלום לכולם
ראשית אני רוצה לציין שממש כיף לקרוא את המכתבים שלכם להזדהות ולהבין שאני לא היחידה בעולם שלא ידעה לרכוב על אופניים עד גיל 40.

ובכן גם אני החלטתי שאני רוצה ללמוד לרכוב על אופניים ולא היה לי מושג בכלל שיש דבר כזה מדריך רכיבה על אופניים.

את שפי קבלתי כמתנה מחברותיי הנאמנות שכמו בכל יום הולדת מפתיעות אותי במשהו מקורי וטוב. ההתרגשות הציפה אותי ברגשות מעורבים, מצד אחד הרגשתי שאני הולכת לעשות את זה, ומצד שני נורא פחדתי שזה לא יצליח ומה יגידו שגם את זה אני לא מסוגלת ללמוד למרות שכל ילד בן חמש כבר יודע.

הגעתי לשיעור הראשון ופגשתי את שפי בספורטק בתל אביב. מיד הייתה כימיה והרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו כמובן שבדיעבד אני מבינה ששפי זה בן אדם שיש לו כימיה מדהימה עם כולם (ראיתי אותו עם תלמידים אחרים ותמיד זה נראה כאילו שהם חברים שלו).

לאחר כמה כללים פשוטים התחלנו את השיעור והאמת שממש לא הלך לי, אז עצרנו ושפי הסביר לי שוב, ניסינו וממש אבל ממש לא הלך, הרגשתי שאין לי סיכוי להצליח. בסוף השיעור שאלתי אותו האם נראה לו שיש סיכוי שזה יצליח בכלל? ואם לדעתו שווה להמשיך לנסות?

שפי ענה בביטחון מלא "אצלי לא מנסים, אצלי כולם מצליחים כי אין אופציה אחרת לכן תהיי רגועה ונקבע שיעור נוסף". חייכתי ולמרות הסקפטיות קבעתי איתו שיעור נוסף ואולי רק כדי להוכיח לעצמי שאני לא יכולה ולגמור עם הסיפור הזה. פשוט להשלים עם העובדה שאני לעולם לא אוכל ללמוד לרכוב על אופניים.

הגעתי לשיעור השני והתחלתי לדווש היה קצת יותר טוב אבל ממש קצת, המשכנו לעבוד ובסוף השיעור היה שיפור גדול יותר. "אוקיי" שפי אמר לי "מעכשיו את מגיעה לפה שלוש פעמים, אנחנו קובעים זמן אימון חינם רק כדי שאת תרכבי על הדשא כדי שתקבלי עוד ביטחון ומשם נעשה עוד שיעור שיסכם את העניין ומשם את תמשיכי לבד וזה יספיק". לא התווכחתי ופשוט סמכתי עליו.

הגעתי לספורטק זה היה בחודש יוני שבו הימים חמים ואחוזי לחות שלא היו מביישים את חודש אוגוסט וחבריו, שפי השאיל לי את האופניים והקסדה והמשיך ללמד תלמידים אחרים. אני עליתי על הדשא דיוושתי המון והזעתי את נשמתי. אבל לא וויתרתי והרגשתי שאני מתחילה להשתפר בכל סיבוב, וכך הגעתי פעמיים נוספות בהן התאמנתי על הדשא והרגשתי ששם אני כבר שולטת ממש טוב. "יופי" אמר לי שפי עכשיו קובעים עכשיו את השיעור הנוסף.

ובאמת הגעתי לשיעור האחרון שבו פשוט רכבתי כמו גדולה ולא הבנתי איך זה קרה? שפי הסביר לי שרכיבה על אופניים היא שפת גוף שכשיודעים אותה לא שוכחים והמוח פשוט חוזר על הפעולה כל הזמן, והגוף מבין איך צריך להתנהג על האופניים.

אז ככה היום כשלושה חודשים לאחר סיום הלימוד המהנה והמלא השראה עם שפי אני רוכבת חופשי מהבית לעבודה לחברים לים לקניות פשוט לכל מקום, חוסכת דלק, כאב ראש של פקקים ונהנית מהאוויר והיופי של תל אביב.

אני רוצה להעביר פה מסר ששפי הוא הרבה יותר ממדריך אופניים, הייתי קוראת לו קואצ'ר לאופניים פשוט אחד שמאמין בך ולא מאפשר לך לוותר לעצמך, אם החלטת ללמוד לרכב על אופניים אצל שפי, ההצלחה בטוחה. מאחת שיודעת!

תודה רבה שפי עשית לי שינוי ענק בחיים לעלום לא אשכח אותך ובזכותך בגיל 40 אני הרבה יותר מאמניה בעצמי!
רותי!