מצטלמים ליד ים המלח עם האופניים

40 ק"מ של מדבר מהמם על אופניים שטח בדרום

מערד למצדה באופניי שטח, אורך המסלול 40 ק"מ

המסלול מתחיל באזור התעשייה הממוקם לפני שדה התעופה המקומי. הרכיבה עצמה היא על דרך רכב המסומנת בצבע ירוק עד להר קינה ושם מתמזג מפגש עם דרך המסומנת בצבע כחול.

ממשיכים בדרך הכחולה עד למצפה זוהר, זהו מקום עם תצפית יפה במיוחד בתנאי שיש ראות טובה. בסיום התצפית ממשיכים ברכיבה לראש זוהר וממנו יורדים בירידה תלולה מאוד, שימו לב לעתים הדרך משובשת ביותר ויש להיזהר שלא להחליק, מומלץ להנמיך את המושב כך שרגלי הרוכב יגיעו בקלות לאדמה ויאפשרו לו לעצור במקרה של החלקה.

גמר הירידה בכביש היורד לשפך זוהר שם יש לחצות את הכביש בזהירות ולהמשיך ברכיבה בדרך המושכת עד לנחל מורג. המסלול מגיע למייצד חתרורים זה מקום טוב להתעכב להסבר קצר, מהמייצד הדרך יורדת במתלול גדול ויש להקפיד על שמירת מרחקים בין הרוכבים כי קשה ביותר לעצור את האופניים ועלולות להתרחש התנגשויות מיותרות, ראו הוזהרתם!

בסיום הירידה ולאחר בדיקת תקינות הרוכבים והאופניים ממשיכים בדרך הכחולה עד לנחל יעלים ותצפית מעל מעלה יאיר שם תרוויחו מבט מרשים על ים המלח.

מעלה יאיר נקרא ע"ש סרן יאיר פלד מפקד סיירת הצנחנים – יאיר היה הראשון לעבור בתוואי המעלה עם נ.נ של הסיירת המעלה נפרץ לאחר שהוכח שניתן לממשו, עבודת פריצת המעלה הייתה עבודת ידיים ללא כלים כבדים, יאיר עצמו היה חובב אופניים וארגן בקיבוץ יגור שם גדל מסעות אופניים לחברי הקיבוץ.